نحوه نوشتن Opinion Paragraph

مقدمه

تاکنون نحوه نوشتن اجزای مختلف پاراگراف و پاراگراف توصیفی را یاد گرفته‌اید. حالا وقت آن رسیده است که نوع دیگری از پاراگراف یعنی Opinion Paragraph را یاد بگیرید. احتمالا می‌دانید که، opinion به معنای نظر یا عقیده است. همانطور که باید در پاراگراف توصیفی چیز یا کسی را توصیف کنیم و نظر خود را درباره آن بیان نکنیم, در Opinion Paragraph بایستی به گونه‌ای برعکس آن عمل کنیم. در یک Opinion Paragraph، ما نظر و عقیده خود را در قالب یک پاراگراف با Topic Sentence مناسب (برای اطلاعات بیشتر, به اولین لینک این مقاله مراجعه کنید) شروع کرده که در آن عقیده خود را مطرح می‌کنیم. بعد از آن، جملاتی که Supporting Sentences نام دارند را می‌نویسیم و بوسیله آن‌ها دلیل و مدرک برای عقیده خود می‌آوریم. در نهایت، با یک Concluding Sentence که یا در آن نتیجه‌گیری کرده و یا عقیده خود را دوباره مطرح می‌کنیم, پاراگراف تمام می‌شود. شاید فکر کنید که نوشتن یک Opinion Paragraph به همین سادگی باشد و نیازی به ادامه خواندن مقاله نباشد، یا شاید فکر کنید که این فرآیند خیلی پیچیده باشد (شاید ندانید Topic Sentence چیست). ایرادی ندارد. در هر صورت با ما همراه باشید تا موضوع Opinion Paragraph و نحوه نوشتن آن را برایتان باز کنیم. یادگیری این نوع پاراگراف به شما در نوشتن انواع دیگر مانند پاراگراف problem-solution کمک می‌کند. 

Opinion Paragraph چیست؟

همانطور که توضیح دادیم، Opinion Paragraph پاراگرافی است که ما در آن عقیده و نظر خود را در ارتباط با موضوعی بیان کرده و سپس دلیل و مدرک خود را شرح می‌دهیم. معمولا یکی از تست‌های رایتینگ آیلتس به این گونه است. برایتان مثال می‌زنم: نظر شما درباره رانندگی نوجوانان زیر 18 سال چیست؟

شاید بعضی‌ها مخالف این باشند که نوجوانان بدون گرفتن گواهینامه رانندگی کنند. از دلایل آن می‌توان به غیرقانونی بودن آن و احتمال رشد در تصادفات اشاره کرد. از طرفی، شاید یک نوجوان 17 ساله که به طور کامل رانندگی بلد است و فقط به خاطر بی‌تفاوتی پدر و مادرش در خریدن ماشین و حتی پرداخت پول ثبت نام گواهینامه، توانایی رانندگی را ندارد. ولی این نوجوان کاملا موافق رانندگی افراد همسن خودش است. در اینجا، هر کدام از این افراد Opinion Paragraph خود را می‌نویسد. بیایید به آن‌ها نگاه کنیم:

 

1) I believe teenagers under the age of 18 must not drive. It is illegal and irresponsible, and people always get hurt when it happens. For example, one of my cousins, who is 16, stole my uncle’s car and went travelling. He had an accident, and because he didn’t have a driving license, he was fined and the car got confiscated. Teenagers who don’t have a driving license must not drive at all!

من معتقدم که نوجوانان زیر 18 سال نباید رانندگی کنند. این غیرقانونی وبی مسئولیتی است و همیشه وقتی این اتفاق می‌افتد، مردم آسیب می‌بینند. به عنوان مثال، یکی از پسرعموهایم که 16 سال دارد، ماشین عمویم را دزدید و به مسافرت رفت. او تصادف کرد و چون گواهینامه نداشت جریمه شد و ماشینش نیز توقیف شد. نوجوانانی که گواهینامه رانندگی ندارند اصلا نباید رانندگی کنند!

 

2) I think there is no issue with underage people driving a car. Most of the time nothing bad happens! I myself have been driving since I was 12, and I am pretty good at driving. I have never had an accident and the police never bothered me! I think you can drive a car without a driving license, you just have to be a good driver!

من فکر می‌کنم هیچ مشکلی در مورد رانندگی افراد زیر سن قانونی وجود ندارد. بیشتر اوقات هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد! من خودم از 12 سالگی رانندگی کردم و در رانندگی خیلی خوب هستم. من تابه‌حال تصادف نکرده‌ام و پلیس هیچ وقت با من کاری نداشته‌است! به نظر من بدون گواهینامه رانندگی هم می‌شود رانندگی کرد، فقط باید راننده خوبی باشید!

 

این دو مورد از Opinion Paragraph است که علیرغم تفاوت عقاید نویسندگان آن‌ها، از نظر نوشتاری کاملا شبیه به هم هستند. حال بیایید به آن‌ها جزء به جزء نگاه کنیم.

Topic Sentence یک Opinion Paragraph

مانند هر پاراگرف دیگری، opinion paragraph نیز از بخش اول یعنی Topic Sentence شروع می‌شود. دو پاراگراف بالا با چه چیزی شروع شدند؟ جواب I believe و I think است. دلیل آن فرمت عقیدتی پاراگراف ماست. ما داریم عقایدمان را شرح می‌دهیم. چیزی را توصیف نمی‌کنیم و از حقایق حرف نمی‌زنیم. ما فقط داریم عقاید خود را شرح می‌دهیم. این نکته نباید فراموش شود. در نتیجه، Topic Sentence نظر ما درباره موضوعی را شرح می‌دهد (که همان Controlling Idea محسوب می‎‌شود) و بعد از آن، تمام جملات باید مربوط به عقیده ما باشند.   

Supporting Sentences یک Opinion Paragraph

اکنون که Topic Sentence پاراگراف شما مشخص شد، زمان پر و بال دادن به آن است. می‌دانیم که وظایف جملات بعد از Topic Sentence در حقیقت ساپورت کردن ایده اولیه است. از آنجایی که در یک opinion paragraph ایده اولیه ما یک نظر است، باید دلایل و شواهد و تجربیات شخصی خود در مورد آن را بیان کنیم. یک نکته قابل توجه این است که دو نوع جمله در این شرایط وجود دارد. اولی Opinion یا نظر و دومی Fact یا حقیقت است. به این جملات دقت کنید:

Opinions Facts
The sunrise was beautiful this morning. The sun rises in the east.
The lake is too cold for swimming. This lake’s temperature is under 10oC.
Using a cell phone while driving is dangerous. Based on the police reports, it is dangerous to use a cell phone while driving.
Everyone should vote. It was forbidden for women to vote in the United States until 1920.
Mr. Vance is a bad father. Mr. Vance said, “I am a bad father.”

SOURCE

جملات ردیف راست نظر هستند و جملات ردیف چپ حقیقت. حتی جمله‌ آخر ردیف چپ (Mr. Vance said, “I am a bad father.”.) نیز حقیقت است, چونکه درباره جمله‌ای است که Mr. Vance گفته. ولی جمله آخر سمت راست یک نظر است.

بعد از آوردن دلیل برای نظرتان, خیلی مهم است که آن دلیل را باز کنید. اینکه فقط بگویید “من با رانندگی نوجوانان زیر 18 سال مخالفم چونکه کار بدی است” کافی نیست. باید دلیل بیاورید و آن دلایل را با حقایق یا عقاید خود ثابت کنید. می‌توانید جملاتی که در مثال‌های بالا استفاده شد را بنویسید یا جملات قوی دیگری بنویسید. مثلا آمار بیاورید و بگویید:

“.Almost 70% of underage teenagers get into an accident while driving a car

(این آمار کاملا من درآوردی است.)

فقط به هیچ وجه از Topic Sentence دور نشوید!

Concluding Sentence یک Opinion Paragraph

جمله‌ آخر پاراگراف Concluding Sentence است. وظیفه این جمله تمام کردن پاراگراف، خلاصه کردن نکات اشاره شده و بیان کردن دوباره Controlling Idea (که در مورد Opinion Paragraph همان عقیده و نظر شما در اول پاراگراف است) می‌باشد. در مورد Concluding Sentences در مقالات قبلی بیشتر صحبت شده و از همین جهت خیلی به آن نمی‌پردازیم. فقط بدانید که جمله آخر شما باید به خوبی پاراگراف را پایان دهد. این دو جمله به خوبی پاراگراف‌های خود را تمام کردند:

People who don’t have a driving license must not drive at all!

I think you can drive a car without a driving license, you just have to be a good driver!

 

در آخر, حتما سعی کنید این موضوعات را تمرین کنید. خوانندن به تنهایی مهارت نوشتن شما را بهتر نمی‌کند (duh)! حتما نظرات خود را به صورت پاراگراف در بیاورید و آن‌ها را در اسپیکینگ خود استفاده کنید. برای کمک بیشتر, اکنون سعی کنید با این Topic Sentenceها پاراگراف‌های کاملی بنویسید:

I think video games turn kids into violent individuals.

In my opinion, women should be presidents.

I believe children shouldn’t be beaten by their parents.

حالا به شما یک Concluding Sentence می‌دهیم که بوسیله آن یک پاراگراف بنویسید:

…All in all, the best way to become successful is to work as hard as you can.

/9
1 رای, 5 میانگین
20

opinion paragraph

با توجه به مطالب گفته شده به سوالات پاسخ دهید.

1 / 9

…In an opinion paragraph, the author writes about

2 / 9

… The first part of a paragraph is

3 / 9

.It is important that we express our…and…in an opinion paragraph

4 / 9

…The controlling idea of the topic sentence in these paragraphs is our

5 / 9

… A topic sentence in these paragraphs usually starts with

6 / 9

… Supporting sentences must support the

7 / 9

… "Everyone must be able to work" is

8 / 9

… "Some people can't play football" is

9 / 9

… A concluding sentence must do three things. One of them is

امتیاز شما

نتیجه آزمون را در شبکه اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

Facebook Twitter
0%

لطفا به این آزمون امتیاز دهید!

دانلود جزوه و پاسخ‌نامه

بیشتر بخوانید

چگونه یک استاد خصوصی آیتلس انتخاب کنیم؟

مقدمه: یادگیری زبان انگلیسی بدون کمک یک استاد کاری بسیار سخت است. اگر بخواهید بدون شرکت در کلاس زبان و کمک یک استاد به تنهایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید ممکن است مجبور شوید دو یا سه سال از عمر خود را بگذارید. از همین رو تنها افراد کمی حاضرند چنین کاری انجام دهند و حتی...

راهنمای کامل آمادگی برای آزمون آیلتس

مقدمه: شرکت در آزمون آیلتس می تواند برای بسیاری از داوطلبان یک چشم انداز دلهره آور باشد. نیاز به یک نمره‌ی خاص می تواند برای درخواست مهاجرت، آینده شغلی یا قرار گرفتن در دانشگاهی ایده‌‌آل بسیار مهم باشد. چه قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال و چه آکادمیک  را داشته باشید،...

نظرات

2 Comments

 1. ناشناس

  greate info

  Reply
  • admin

   Thanks

   Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *