آزمون تافل چیست؟

مقدمه

تافل یک آزمون استاندارد است که مهارت‌های زبان انگلیسی شما را می‌سنجد.

آزمون  (Test of English As a Foreign Language)TOEFL توانایی شما را در خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی به چالش می‌کشد. یک سازمان به نام Educational Testing Service یا ETS این آزمون را طرح می‌کند.

تافل چه چیزی را می‌ سنجد؟

ETS پنج نسخه از تافل را ارائه می‌دهد: Primary، Junior، ITP، Essentials و iBT.

تمام نسخه‌های تافل مهارت‌های مشابهی را اندازه‌ گیری می‌کنند: توانایی شما در خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی.

نسخه Essentials یا iBT معمولاً توسط دانشجویان مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد که می‌خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند، درخواست می‌شود. دانش‌آموزان دبیرستانی یا ابتدایی در مقاطع Primary، Junior یا ITP شرکت می‌کنند.

در اینجا نگاهی کوتاه به محتوای تست iBT و Essentials داریم:

تافل iBT

این آزمون توانایی شما را برای برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در محیط دانشگاه اندازه گیری می‌کند. حدود 90 سوال دارد که در چهار بخش تقسیم شده‌اند. آزمون دهنگان حدود 3 ساعت و نیم برای تکمیل تست فرصت دارند و بین بخش دوم و سوم 10 دقیقه وقت استراحت وجود دارد. TOEFL iBT سازگار با کامپیوتر نیست. این بدان معناست که دشواری سؤالات بر اساس پاسخ های شما تغییر نمی‌کند.

تافل iBT توانایی شما را در موارد زیر اندازه گیری می‌کند:

  1. صحبت در زبان رسمی و غیر رسمی در پاسخ به سوالات
  2. گوش دادن به یک قطعه ضبط شده و پاسخ دادن به سوالات مربوط به ضبط به صورت کتبی
  3. خواندن یک متن و پاسخ دادن به سؤالات مرتبط با آن

تافل Essentials

این تست حدود 90 دقیقه طول می کشد. دارای چهار بخش و شامل حدود 130 سوال است. این آزمون توانایی شما را در برقراری ارتباط در هر دو زبان انگلیسی آکادمیک و عمومی می‌سنجد. انگلیسی آکادمیک رسمی‌تر است. افرادی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند معمولا از زبان انگلیسی آکادمیک استفاده می‌کنند. انگلیسی عمومی کمتر رسمی است. برای مثال، انگلیسی عمومی ممکن است شامل زبان عامیانه نیز باشد.

تافل  Essentials توانایی شما را در موارد زیر اندازه‌گیری می‌کند:

  1. پاسخ به سوالات مربوط به مکالمات در مباحث مختلف
  2. پاسخ به سوالات مربوط به نگارش دانشگاهی و غیر دانشگاهی
  3. جمله‌سازی و پاسخ دادن برای موقعیت‌های روزانه

آزمون Essentials سازگار با کامپیوتر است. این بدان معناست که بسته به پاسخ هایی که در طول امتحان می‌دهید، سؤالات سخت تر یا آسان تر می شوند. این آزمون همچنین شامل یک بیانیه ویدیویی شخصی پنج دقیقه‌ای است. در این بخش به سوالاتی در مورد خودتان پاسخ می‌دهید. این ویدیو به شما این امکان می‌دهد تا خود را به یک مدرسه یا یک کارفرما معرفی کنید. این بخش امتیازی ندارد.

در اینجا نگاهی به سایر نسخه‌های تافل داریم:

تافل Primary

این آزمون برای دانش آموزان حدود 8 ساله طراحی شده است. حدود 80 سوال دارد که در دو بخش تقسیم شده است. دانش آموزان یک ساعت فرصت دارند تا این دو بخش را تکمیل کنند.

تافل Junior

این آزمون برای دانش آموزان حدود 11 ساله طراحی شده است. این آزمون دارای 125 سوال است که در سه بخش تقسیم شده است. دانش آموزان حدود دو ساعت فرصت دارند تا آزمون را کامل کنند.

تافل ITP

این آزمون برای دانش آموزان 16 سال به بالا طراحی شده است. این آزمون دارای 140 سوال است که در سه بخش تقسیم شده است. دانش آموزان حدود دو ساعت فرصت دارند تا آزمون را کامل کنند.

‌چگونه و کجا در آزمون تافل شرکت کنم؟

تافل در حدود 190 کشور در دسترس است.

شما می‌توانید TOEFL Essentials یا TOEFL iBT را در خانه یا از هر مکانی با اتصال به اینترنت پرسرعت بدهید. آزمون Essentials فقط به صورت مجازی در دسترس است. آزمون iBT به صورت آنلاین، در خانه یا نسخه کاغذی در دسترس است.

می‌توانید برای شرکت در آزمون به صورت آنلاین، تلفنی و یا از طریق پست ثبت نام کنید. در برخی موارد، ممکن است نیاز به ارائه مدارک شناسایی داشته باشید. انجام این کار به سازمان تست امکان می‌دهد هویت شما را تأیید کند.

برای شرکت در تافل باید هزینه پرداخت کنید. تست Essentials در اواخر سال 2021 حدود 120 دلار هزینه داشت.

جایگزین های تافل

به گفته ETS، تافل iBT “پذیرفته شده ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت است.” اما این تنها امتحانی نیست که به شما امکان می‌دهد مهارت‌های زبان انگلیسی خود را به کارفرمایان و مدارس نشان دهید. این تست‌های جایگزین را در نظر بگیرید:

آزمون IELTS

این آزمون International English Language Testing System یا IELTS نام دارد. سازمان پشتیبان این آزمون می‌گوید که این آزمون «محبوب‌ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی در جهان برای آموزش عالی و مهاجرت جهانی» است. دو نسخه مختلف از این آزمون موجود است: آیلتس آکادمیک و آیلتس عمومی.

نسخه آکادمیک برای افرادی است که می‌خواهند در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل کنند. آزمون عمومی برای افرادی است که می‌خواهند به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنند. آزمون عمومی برای افرادی که می‌خواهند تحصیلات خود را پایین تر از سطح دانشگاهی ادامه دهند هم خوب است. طبق گفته آیلتس، «همه شرکت‌کنندگان آزمون‌های شنیداری و گفتاری یکسانی دارند، اما آزمون‌های خواندن و نوشتن آن‌ها متفاوت است».

هزینه آیلتس در ایالات متحده در اواخر سال 2021 حدود 250 دلار بود.

آزمون انگلیسی Duolingo

Duolingo به واسطه اپلیکیشن موبایل و وب سایت خود شناخته شده است. اکنون برخی از دانشگاه‌ها آزمون انگلیسی Duolingo را به همراه تافل یا آیلتس می‌پذیرند.

Duolingo به شما این امکان می دهد تا امتیاز خود را به صورت رایگان به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید پس از ایجاد حساب کاربری، تست Duolingo را به صورت رایگان تمرین کنید. حدود 3000 سازمان این آزمون را می پذیرند، که شما می‌توانید در هر زمان به صورت آنلاین در هر نقطه از جهان در آن شرکت کنید.

این آزمون دارای دو بخش است. ابتدا، یک بخش 45 دقیقه‌ای مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن شما را می‌سنجد. سپس، یک بخش ویدیویی 10 دقیقه ای را تکمیل می‌کنید.

هزینه آزمایش Duolingo تا اواخر سال 2021، 50 دلار بود.

بیشتر بخوانید

چگونه یک استاد خصوصی آیتلس انتخاب کنیم؟

مقدمه: یادگیری زبان انگلیسی بدون کمک یک استاد کاری بسیار سخت است. اگر بخواهید بدون شرکت در کلاس زبان و کمک یک استاد به تنهایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید ممکن است مجبور شوید دو یا سه سال از عمر خود را بگذارید. از همین رو تنها افراد کمی حاضرند چنین کاری انجام دهند و حتی...

راهنمای کامل آمادگی برای آزمون آیلتس

مقدمه: شرکت در آزمون آیلتس می تواند برای بسیاری از داوطلبان یک چشم انداز دلهره آور باشد. نیاز به یک نمره‌ی خاص می تواند برای درخواست مهاجرت، آینده شغلی یا قرار گرفتن در دانشگاهی ایده‌‌آل بسیار مهم باشد. چه قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال و چه آکادمیک  را داشته باشید،...

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *