اهمیت یادگیری گرامر زبان انگلیسی

مقدمه

آیا گرامر مهم است؟ این یکی از رایج‌ترین سوالاتی است که زبان آموزان انگلیسی از معلم‌ها می‌پرسند. چرا باید گرامر یاد بگیریم؟ ضرورت یادگیری گرامر چیست؟ صحبت‌های زیادی در رابطه با اهمیت یادگیری گرامر زبان انگلیسی وجود دارد. کسانی هستند که با یادگیری گرامر مخالف هستند و معتقدند که یادگیری گرامر باعث تلف کردن وقت می‌شود. در مقابل، کسانی هستند که باور دارند باید گرامر را قبل از سایر بخش های زبان انگلیسی یاد گرفت.

برای یافتن پاسخ مناسب و درخور برای این سوال، می‌توانیم یک سازه چوبی را در نظر بگیریم که بدون پیچ یا چسب به هم متصل شده‌اند. حال به این فکر کنید که اجزای این سازه چگونه می‌توانند کنار هم قرار بگیرند. این امر قطعا اتفاق نمی‌افتد و کل سازه از هم می‌پاشد. این به این معنی است که اگر بخواهید بدون داشتن اطلاعات و دانش کافی از گرامر به زبان انگلیسی صحبت کنید، تمام جملاتی که استفاده می‌کنید فقط تعدادی از کلمات خواهد بود! گرامر زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین، پیچیده‌ترین و سخت ترین عوامل در یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد. در این مقاله، سعی داریم که اهمیت گرامر در زبان انگلیسی و راه‌های موثر در یادگیری صحیح و کاربردی گرامر را با شما به اشتراک بگذاریم.

توضیحات

گرامر زبان انگلیسی تا چه حد می‌تواند در زندگی ما تاثیر داشته باشد؟

یکی از دلایلی که یک زبان‌آموز به صورت روان و با اعتماد به نفس بالا می‌تواند به زبان انگلیسی صحبت کند، دانستن گرامر صحیح است. گرامر صحیح به شما کمک می‌کند از اشتباهات رایج که باعث کج فهمی‌ مخاطبانتان می‌شود، جلوگیری کنید.

شرایط بسیاری وجود دارد که استفاده از گرامر صحیح زبان انگلیسی در آن‌ها بسیار مهم است. اگر قرار است که یک مصاحبه کاری در یک کشور انگلیسی زبان داشته باشید، سبک مکالمه و کیفیت نوشتار شما به زبان انگلیسی شاید اولین اولویت برای کارفرما باشد.

شاید بدون استفاده از گرامر صحیح هم بتوانید با یک فرد انگلیسی زبان ارتباط برقرار کنید. ولی نگرش آن افراد به شما مانند یک فرد بی‌سواد خواهد بود که انگلیسی را به صورت غیر آکادمیک صحبت می‌کند. این امرزمانی که بخواهید در یک دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنید نیز بسیار موثر خواهد بود. اکثر دانشگاه‌های خارج از ایران تمایل دارند که زبان انگلیسی آکادمیک شما را ارزیابی کنند. گرامر در این امر نیز بسیار مثمر ثمر واقع می‌شود.

تاثیرات دانستن و استفاده از گرامر صحیح در زندگی اجتماعی نیز قابل توجه است. کاربرانی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، تمایل زیادی برای صحبت با کسی که از ساختارهای ضعیف انگلیسی استفاده می‌کند، ندارند. تصور کنید که در یک کشور انگلیسی زبان می‌خواهید در یک رستوران غذا سفارش دهید. اگر نتوانید گرامر صحیح به کار ببرید، کارتان کمی دشوار خواهد شد. پس باید ساختار کلمات و جملات در انگلیسی را به درستی انجام دهید تا از اتفاقات احتمالی پیشگیری کنید.

با در نظر گرفتن تمامی مطالب، می‌توان گفت شاید بعضی اوقات با استفاده نکردن از گرامر بتوانید راحت‌تر صحبت کنید. مثلا وقتی که یک مکالمه دوستانه و غیررسمی با یکی از دوستانتان دارید، می‌توانید از زبان عامیانه و ساده استفاده کنید. برای اینکه بتوانید ساختارهای صحیح را در جاهای مناسب به کار ببرید، پیشنهاد می‌شود در بسترهای آنلاین با افراد انگلیسی زبان و دیگر زبان آموزان انگلیسی صحبت کنید و بدون استرس، زبان انگلیسی خود را بهبود بخشید.

برای یادگیری بهتر گرامر در زبان انگلیسی چه کاری باید انجام دهیم؟

اهمیت گرامر برای افراد نسبت به نیازشان به زبان انگلیسی متفاوت است. در نظر بگیرید که به مدت چند روز قرار است که به یک کشور خارجی سفر کنید. در این صورت شاید نیاز آنچنانی به گرامر نداشته باشید. در مقابل, فردی را داریم که به مدت چندین سال می‌خواهد در یک کشور دیگر مشغول تحصیل و کسب علم باشد. عملا نیاز افراد، در شرایط مختلف، متفاوت است.

سعی کنید از کلاس‌های آموزشی بهره ببرید و در کنار این امر، با جمع‌آوری منابع باکیفیت یادگیری‌تان را تداوم بخشید.

کتب زیادی در سایت‌های مختلف برای تقویت گرامر معرفی شده است که برای مثال می‌توانیم به یکی از آن‌ها تحت عنوان “Collins Easy Learning Grammar and Punctuation” اشاره کنیم. یکی از نکات مثبت این کتاب آن است که مطالب سازماندهی شده‌ای را در گرفته است. یعنی به راحتی می‌توانید موضوعی که می‌خواهید را انتخاب و آن را مطالعه نمایید.

به یاد داشته باشید که هر نوع گرامری را که می‌خوانید، نکاتی را برای خودتان یادداشت کنید. زمانی که می‌خواهید همان گرامر را مرور کنید از نکاتی که نوشتید استفاده کنید. هر هفته یک مبحث جدید از گرامر را بخوانید و خودتان را به چالش بکشید. سعی کنید از آن گرامر در زندگی روزمره‌تان استفاده کنید. با این کار خودتان می‌توانید پیشرفتتان را بررسی کنید.

اگر نکات گرامری عجیب و سختی را در فیلم‌های انگلیسی زبان یا رسانه‌ها شنیدید، آن‌ها را یادداشت کنید و سعی کنید که آن نکات را یاد بگیرید. همچنین اگر دوستان انگلیسی زبانی دارید, از آن‌ها بخواهید که در امر یادگیری گرامر کمک حالتان باشند. شاید اکثر اوقات مخاطبانتان بخاطر اینکه شما را آزرده خاطر نکنند، اشتباهات شما را تصحیح نمی‌کنند. ولی شما باید از آن‌ها بخواهید تا حد امکان اشتباهات گرامری شما را تصحیح کنند. اگر آن‌ها به صورت دوستانه و محترمانه ایرادات شما را تصحیح کنند، امر یادگیری گرامر برای شما نیز بسیار راحت و ساده خواهد بود.

برای یادگیری گرامر، روزانه تمرین کنید

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را به صورت صحیح و درست یاد بگیرید، باید قواعد آن را بدانید. گاها شدت حساسیت بعضی از زبان‌آموزان روی قواعد به حدی بالا می‌رود که اعتماد به نفس برای ایجاد مکالمه را ندارند. یعنی به حدی روی گرامر تمرکز می‌کنند که سلیس بودن جملاتشان کم رنگ می‌شود. پس سعی کنید که بین سلیس صحبت کردنتان و استفاده از ساختار تعادلی ایجاد نمایید.

مسیری که هر روز از خانه تا محل کار سپری می‌کنید را در نظر بگیرید. راه را آنقدر خوب می‌شناسید که از علائم راهنمایی استفاده نمی‌کنید. این یک امر طبیعی است چرا که آن مسیر در ذهن شما حک شده‌است و امکان ندارد که آن مسیر را فراموش کنید. یادگیری مستمر و روزانه گرامر زبان انگلیسی نیز به همین روال است و در طولانی مدت باعث می‌شود که ساختار مورد نیاز را بدون نیاز به چک کردن کتب گرامر استفاده کنید.

انگلیسی زبانان، شاید به سختی عناوین گرامری را در ذهن خود داشته‌ باشند و وقتی از آن‌ها سوالی درباره یک گرامر بپرسید این‌گونه جواب دهند: “عنوان و دلیل استفاده از این گرامر را نمی‌توانم توضیح دهم ولی می‌توانم بگویم که این گرامر صحیح است یا غلط!”. اول از هر چیزی باید گرامر را یاد بگیرید و تمرین روزانه مرتبط با آن گرامر را انجام دهید.

منابع معتبر برای تقویت گرامر در زبان انگلیسی:

لیست تمام زمان‌های زبان انگلیسی

 

حال ساده (simple past)

گذشته ساده (Past simple)

آینده ساده (Future simple)

حال استمراری (Present continuous)

گذشته استمراری (Past continuous)

آینده استمراری (Future continuous)

حال کامل (Present perfect)

گذشته کامل (Past perfect)

آینده کامل (Future perfect)

حال کامل استمراری (Present perfect continuous)

گذشته کامل استمراری (Past perfect continuous)

آینده کامل استمراری (Future perfect continuous)

آینده در گذشته (Future in the past)

آینده ساده در گذشته (Future simple in the past)

آینده استمراری در گذشته (Future continuous in the past)

آینده کامل در گذشته (Future perfect in the past)

آینده کامل استمراری در گذشته (Future perfect continuous in the past)

/5
2 رای, 5 میانگین
21

write address

با توجه به مطالب گفته شده به سوالات زیر پاسخ دهید.

1 / 5

مخفف کلمه Boulevard کدام یک از موارد می‌باشد؟

2 / 5

در زبان انگلیسی نوشتن آدرس را با کدام یک از موارد زیر شروع می‌کنیم؟

3 / 5

کدام یک از فرم‌های زیر صحیح است؟

4 / 5

هنگام نوشتن آدرس کدام یک از موارد زیر باید به حروف بزرگ نوشته شود؟

5 / 5

NO مخفف کدام کلمه است؟

امتیاز شما

میانگین امتیازها 59%

نتایج آزمون را در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید.

Facebook Twitter VKontakte
0%

لطفا به این آزمون امتیاز دهید!

دانلود فایل

بیشتر بخوانید

چگونه یک استاد خصوصی آیتلس انتخاب کنیم؟

مقدمه: یادگیری زبان انگلیسی بدون کمک یک استاد کاری بسیار سخت است. اگر بخواهید بدون شرکت در کلاس زبان و کمک یک استاد به تنهایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید ممکن است مجبور شوید دو یا سه سال از عمر خود را بگذارید. از همین رو تنها افراد کمی حاضرند چنین کاری انجام دهند و حتی...

راهنمای کامل آمادگی برای آزمون آیلتس

مقدمه: شرکت در آزمون آیلتس می تواند برای بسیاری از داوطلبان یک چشم انداز دلهره آور باشد. نیاز به یک نمره‌ی خاص می تواند برای درخواست مهاجرت، آینده شغلی یا قرار گرفتن در دانشگاهی ایده‌‌آل بسیار مهم باشد. چه قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال و چه آکادمیک  را داشته باشید،...

نظرات

2 Comments

    • admin

      ممنون ازینکه نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتین.

      Reply

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *