مهاجرت به استرالیا (بخش اول)

مقدمه

استرالیا به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد مرفه و جمعیت متنوع که در حال حاضر محل زندگی ده‌ها هزار مهاجر از سراسر جهان است، یک گزینه محبوب برای مهاجرت است.

مهاجران دائمی از طریق یکی از دو برنامه مجزا وارد استرالیا می‌شوند: برنامه مهاجرت برای افراد دارای مهارت یا برنامه بشردوستانه برای پناهندگان و کسانی که در شرایط مشابه پناهندگان هستند. هر سال، دولت استرالیا برای افرادی که مایل به مهاجرت دائم از طریق این دو برنامه هستند، مکان یا سهمیه‌ای اختصاص می‌دهد.

این کشور وسیع و با فرهنگ به اندازه چشم‌انداز آن گسترده و متنوع است. شهرت آن بخاطر آب و هوای آفتابی و معتدل، شگفتی‌های طبیعی، فضاهای باز وسیع، سواحل استثنایی و مردم محلی دوست داشتنی است. به راحتی می‌توان فهمید که چرا بسیاری از افرادی که از استرالیا دیدن می‌کنند می‌خواهند برای همیشه آنجا اقامت کنند.

آب و هوا 

استرالیا به طور کلی آب و هوایی بسیار معتدل و دلپذیر دارد. بیشتر کشور سالانه بیش از 3000 ساعت آفتاب دریافت می‌کند!

از آنجا که استرالیا یک قاره بسیار بزرگ است، بسیاری از مناطق بسته به عرض جغرافیایی دارای شرایط آب و هوایی مختلف هستند. استرالیا بخشی از نیمکره جنوبی است، بنابراین فصول آن برخلاف چیزی که به آن عادت کرده‌اید خواهد بود. وقتی در اروپا و آمریکای لاتین زمستان است، در جنوب خط استوا تابستان است.

می‌توان در اکثر مناطق استرالیا چهار فصل را مشاهده کرد. تابستان‌های آن از ماه دسامبر تا مارس، پاییز از ماه مارس تا می، زمستان از ژوئن تا آگوست و بهارآن از سپتامبر تا نوامبر ادامه دارد.

سیستم آموزشی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

استرالیا پس از انگلستان و ایالات متحده دارای بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در جهان است. استرالیا همچنین دارای هفت دانشگاه از بین 100 دانشگاه برتر جهان است. سیستم ملی تضمین کیفیت استرالیا از نظر ساختار و دقت بی نظیر است و چارچوب آموزش این کشور توسط دولت برای تقویت فرایندهای تضمین کیفیت در آموزش و پرورش ایجاد شده است.

مقاصد دانشجویی محبوب برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه‌های برتر استرالیا عبارتند از دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه ملبورن، دانشگاه وسترن سیدنی و دانشگاه موناش (بدون ترتیب خاص). منطقه نیو ساوت ولز در سواحل شرقی استرالیا مرکز همه موسسات دانشگاهی مشهور آن است. بهترین کالج‌های کشور بیشتر در شهرهایی مانند سیدنی، کانبرا، بریزبین، ملبورن و پرث واقع شده‌اند.

 ویزا های اسپانسری کارفرمای استرالیا 

ویزای تحت حمایت کارفرما راهی عالی برای مهاجرت دائمی به استرالیا است. برای واجد شرایط بودن، باید یک کارفرمای مستقر در استرالیا پیدا کنید تا از شما حمایت کند.

ویزای کمبود مهارت موقت (ویزای زیر مجموعه 482)

ویزای TSS دارای جریان کوتاه مدت و جریان میان مدت است. جریان مورد نظر شما بستگی به این دارد که شغل شما در کدام لیست باشد. متقاضیان دارای مشاغل در لیست مشاغل کوتاه مدت (STSOL) واجد شرایط دریافت ویزا تا دو سال در جریان کوتاه مدت هستند. متقاضیانی که برای مشاغل در لیست مهارت‌های استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت (MLTSSL) درخواست می‌کنند، واجد شرایط ویزای حداکثر چهار ساله در جریان میان مدت هستند و می‌توانند پس از سه سال برای اقامت دائم درخواست دهند.

 

حمایت مالی استاندارد تجاری (SBS)

شرکت‌هایی که مایل به استخدام کارگر از کشورهای دیگر هستند، ابتدا باید برای حمایت از کارگران خارجی که داخل جریان ویزای TSS هستند, SBS دریافت کنند. از آنجا که هر درخواست توسط وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزها ارزیابی می‌شود، شرکت‌های استرالیایی که مایل به حمایت از متقاضیان بین المللی هستند باید نشان دهند که به طور قانونی در استرالیا تجارت می‌کنند و فرآیندهایی را برای آموزش کارکنان محلی در پیش گرفته‌اند.

شرکت‌های خارج از کشور که قصد دارند تجارت خود را در استرالیا گسترش دهند یا قراردادهایی را در این کشور انجام دهند، همچنین می‌توانند برای SBS تجاری خارج از کشور درخواست دهند. در صورت اعطا، این شرکت‌های خارجی می‌توانند از ویزای TSS استفاده کنند. شرکت‌ها باید اعلام کنند که نتوانسته‌اند کارگر محلی مناسب از نیروی کار استرالیا پیدا کنند.

 

نامینیشن

کارفرمایان باید نقشی را که به آن نیاز دارند، از لیست تعریف شده مشاغل حرفه‌ای انتخاب کنند. همه نقش‌های انتخاب شده باید حداقل معیارهای مربوط به حقوق و سطح مهارت را برآورده کنند.

پس از انتخاب نقش، مقامات مهاجرت کاندید را ارزیابی کرده و تعیین می‌کنند که آیا معیارهای آن‌ها را برآورده می‌کند یا خیر. از آنجا که کاندید‌ها به طور کامل بررسی می‌شوند، مهم است که پرونده‌های درخواست به خوبی آماده شده و به درستی تکمیل شوند.

 

طرح تعیین نام کارفرما (ویزای زیر مجموعه 186)

این متقاضیان معمولاً دارای موقعیت‌هایی هستند که در لیست مشاغل حرفه‌ای استرالیا وجود دارد.

ویزای Subclass 186 دارای سه جریان ویزا است:

 1. جریان انتقال اقامت موقت

این برای متقاضیانی است که در حال حاضر در استرالیا با ویزای TSS (یا ویزای 457) میان مدت هستند و حداقل دو سال برای کارفرمای خود کار کرده‌اند. کارفرما باید از درخواست ویزای اقامت دائم متقاضی حمایت کند.

 1. جریان ورود مستقیم

متقاضیانی که خارج از استرالیا هستند و هرگز، یا فقط مدت کوتاهی در استرالیا کار کرده‌اند ، از این روش استفاده می‌کنند. برای کسب این ویزا ارزیابی مثبت مهارت‌ها ضروری است.

 1. جریان توافق

این جریان برای متقاضیانی است که از طریق توافق نامه مهاجرت کاری یا منطقه‌ای تحت حمایت کارفرما هستند. از آنجا که ویزای 186 یک ویزای اقامت دائم است، هدف نهایی بسیاری از دارندگان ویزای TSS می‌شود.

معیارهای اضافی برای طرح کاندید کارفرما (ویزای زیر مجموعه 186)

هنگام درخواست این ویزا، عوامل مختلفی از جمله سن، توانایی زبان انگلیسی، آموزش، سلامت، شخصیت و میزان حقوق و دستمزد بازار مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

 زندگی و کار در استرالیا با اسکیل ویزا 

  انواع مختلف ویزا برای کسانی که مایل به مهاجرت دائمی به استرالیا از طریق مهارت خود هستند وجود دارد. این ویزا بر اساس امتیاز است و به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله نوع شغلی که درخواست می‌کنید، جایی که در استرالیا قصد مهاجرت به آن را دارید و مهارت‌ها و شرایط شما.

  نحوه عملکرد سیستم مبتنی بر امتیاز

  دولت استرالیا یک برنامه عمومی مهاجرت کاری را اجرا می‌کند. این اساساً یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که بر اساس سن، مدارک، تجربه و مهارت‌های زبان انگلیسی به متقاضیان امتیاز تعلق می‌گیرد.

  شغل شما اساس شایستگی شما است، بنابراین افرادی که مشاغل مورد تقاضا را دارند دارای بیشترین امتیاز برای ویزا گرفتن خواهند بود. مقامات مهاجرت استرالیا اغلب لیست مهارت‌های ملی و منطقه ای را که مشاغل مورد نیاز را تعیین میکند به روزرسانی می‌کنند.

  ویزای مستقل حرفه ای (ویزای زیر مجموعه 189)

  ویزای مستقل حرفه ای یک ویزای اقامت دائم است. این مطلوب ترین ویزا است زیرا به دارنده، آزادی و انعطاف پذیری برای زندگی و کار در هر نقطه از استرالیا را می دهد.

  متقاضیان موفق باید زیر 45 سال سن داشته باشند، در آزمون امتیازات مهاجرت حداقل 65 امتیاز کسب کنند و شغلی در لیست مهارتهای استراتژیک متوسط ​​و بلند مدت (MLTSSL) داشته باشند.

  ویزای نامینیشن حرفه ای (ویزای زیر مجموعه 190)

  ویزای نامینیشن حرفه ای یک ویزای اقامت دائم است که فقط به متقاضیانی اعطا می‌شود که توسط دولت ایالتی یا منطقه ای معرفی شده‌اند.

  دولت‌های ایالتی نیازهای بازار کار خود را ارزیابی کرده و لیست مشاغل مورد تقاضا را تشکیل می‌دهند. علاوه بر دریافت نامینیشن دولتی، متقاضی موفق باید زیر 45 سال سن داشته باشد، حداقل 65 امتیاز کسب کرده و شغلی در لیست مشاغل کوتاه مدت (STSOL) داشته باشد. نامینیشن ایالتی پنج امتیاز به نمره متقاضی می‌افزاید، که می تواند تفاوت را در برآوردن 65 امتیاز ایجاد کند.

  اسکیل ویزای فارغ التحصیل (ویزای زیر مجموعه 476)

  این ویزا به طور خاص برای فارغ التحصیلان مهندسی زیر 31 سال است که مایل به کسب 18 ماه تجربه کار در استرالیا هستند.

  شما باید طی دو سال گذشته مدرک مهندسی خود را از یک موسسه معتبر دریافت کرده باشید. این می‌تواند یک دانشگاه یا موسسه فنی باشد.

  شما همچنین باید یک مدرک تحصیلی اصلی یا تخصصی در موارد زیر داشته باشید:

  • مهندسی عمران
  • مهندسی سازه
  • مهندسی شیمی
  • مهندسی محیط زیست
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
  • مهندسی معدن و مواد

  ویزای منطقه ای کار موقت (ویزای زیر مجموعه 491)

  ویزای منطقه ای کار موقت به شما این امکان را می‌دهد تا پنج سال در مناطق مشخصی از استرالیا زندگی و کار کنید. برای واجد شرایط بودن و درخواست دادن، یا باید توسط یکی از بستگان واجد شرایط حمایت شوید یا توسط یک سازمان دولتی ایالتی یا منطقه ای نامینیت شوید.

  هنگام درخواست باید 65 امتیاز یا بیشتر کسب کنید و زیر 45 سال سن داشته باشید و شغل شما باید در لیست مشاغل واجد شرایط باشد. پس از سه سال زندگی در استرالیا با ویزای منطقه‌ای کار موقت، می توانید برای ویزای اقامت دائم درخواست دهید.

  نقاط تعیین شده منطقه ای عبارتند از:

  • استرالیای جنوبی
  • تاسمانی
  • استرالیای غربی
  • منطقه پایتخت استرالیا
  • ویکتوریا (به جز کلان شهر ملبورن)
  • کوئینزلند (به جز منطقه بریزبن بزرگتر)
  • قلمرو شمالی
  • نیو ساوت ولز (به جز سیدنی)

  ویزای شریک استرالیا 

  اگر با یک شهروند استرالیایی، مقیم دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزلند رابطه دارید، ممکن است واجد شرایط ویزای شریک استرالیا باشید. این ویزاها بسیار محبوب هستند.

   

  انواع ویزای شریک استرالیا

  دسته ویزای شریک استرالیا به زیرگروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند. طبقه بندی آنها به موقت یا دائمی بودن ویزا و همچنین محل درخواست بستگی دارد.

  اداره مهاجرت و حفاظت از مرزها درخواست ها را تحت “درخواست ترکیبی” ارزیابی می‌کند. این بدان معناست که درخواست شما بر اساس معیارهای ویزای شریک موقت و دائم ارزیابی می‌شود. بسته به معیارهایی که دارید ، ویزای مناسب برای شما صادر می‌شود.

  ویزای موقت شریک

  ویزای موقت شریک برای دو سال معتبر است. در این دوره رابطه شما مورد ارزیابی قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که قصد دارید در کنار شریک زندگی خود بمانید. اگر رابطه شما در این آزمون موفق شود، ویزای دائم شریک استرالیا به شما اعطا می‌شود.

  ویزای شریک دائم

  ویزای شریک دائم به مدت پنج سال معتبر است. پس از چهار سال در اختیار داشتن این ویزا، واجد شرایط درخواست شهروندی خواهید بود.

  کلیه درخواست های ویزای شریک استرالیا بر اساس موارد زیر ارزیابی می‌شوند:

  • جنبه های مالی رابطه ، که شامل نحوه تقسیم یا جمع شدن مسئولیت های مالی می‌شود
  • ماهیت خانواده ، که شامل نحوه تقسیم کارهای خانه می‌شود
  • جنبه‌های اجتماعی رابطه ، که شامل نحوه تصور مردم از شما درعموم است
  • ماهیت تعهد افراد نسبت به یکدیگر، که شامل تمایل مهاجرت به کشور دیگر می‌شود

  آوردن شریک زندگی خود به استرالیا

  چهار راه برای آوردن شریک زندگی خود به استرالیا وجود دارد:

  1. ویزای شریک (موقت) (ویزای زیر مجموعه 309) و ویزای شریک (مهاجر) (ویزای زیر مجموعه 100)

  باید خارج از استرالیا درخواست شود

  1. ویزای شریک (ویزای فرعی 820 و ویزای 801)

  می‌توان از داخل استرالیا درخواست داد

  1. ویزای ازدواج آینده (ویزای زیر مجموعه 300)

  برای زوج‌های نامزد در انتظار ازدواج

  1. ویزای روابط خانوادگی شهروندان نیوزلند (موقت) (ویزای زیر مجموعه 461)

  برای کسانی که دارای شرکای نیوزلندی هستند

   

  ویزای شریک (موقت) (ویزای زیر مجموعه 309) و ویزای شریک (مهاجر) (ویزای زیر مجموعه 100)

  هر شخصی که تمایل به درخواست برای ویزاهای زیر مجموعه 309 یا 100 را دارد، باید این کار را خارج از استرالیا انجام دهد. در صورت تمایل به سفر به استرالیا در حالی که ویزای شریک شما در حال پردازش است، می‌توانید به شرط داشتن ویزای مناسب (یعنی ویزای ویزیتور) این کار را انجام دهید.

  ویزای شریک (ویزای فرعی 820 و ویزای 801)

  از آنجا که ویزای 820 و ویزای 801 ویزای شریک دائمی را شامل می‌شوند، می‌توانید از داخل استرالیا برای آنها درخواست دهید.

  ویزای ازدواج آینده (ویزای زیر مجموعه 300)

  هدف از این ویزا این است که به شرکای شهروندان استرالیایی که ازدواج نکرده‌اند اجازه دهد برای ازدواج به استرالیا سفر کنند. این ویزا به مدت نه ماه اعطا می‌شود. از آنجا که این ویزا موقت است، هنگام درخواست ویزا و همچنین اعطای ویزا، باید خارج از استرالیا باشید.

  ویزای ازدواج آینده دارای حق کار نامحدود است. دارنده ملزم به ازدواج با شریک خود و درخواست ویزای شریک استرالیا قبل از اتمام ویزا است.

  این ویزا اغلب به عنوان ویزای نامزد نامیده می‌شود و افرادی که نمی توانند نشان دهند 12 ماه زندگی مشترک داشته اند از آن استفاده می‌کنند.

  ویزای روابط خانوادگی شهروندان نیوزلند (موقت) (ویزای زیر مجموعه 461)

  این ویزا به یکی از اعضای خانواده نیوزلندی تبعه نیوزلند که در استرالیا زندگی می‌کند اجازه می دهد تا 5 سال در استرالیا زندگی و کار کند.

  این ویزای موقت پنج ساله منجر به اقامت دائم در استرالیا نمی‌شود اما در صورت لزوم می توان آن را  تمدید کرد.

  این ویزا به دارنده این اجازه را می دهد که:

  • کار و تحصیل در استرالیا
  • از تاریخ اعطای ویزا به مدت 5 سال به استرالیا سفر و در آنجا زندگی کند

  راه‌های بسیاری برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که در این مقاله نمی‌گنجند. از این رو مقاله‌ای دیگر برای شما آماده کرده‌اییم تا ادامه مطالب را مطالعه کنید. همچنین برای دسترسی به مطالب بیشتری از این قبیل به بخش مقالات وبسایت مراجعه کنید.

   

  بیشتر بخوانید

  چگونه یک استاد خصوصی آیتلس انتخاب کنیم؟

  مقدمه: یادگیری زبان انگلیسی بدون کمک یک استاد کاری بسیار سخت است. اگر بخواهید بدون شرکت در کلاس زبان و کمک یک استاد به تنهایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید ممکن است مجبور شوید دو یا سه سال از عمر خود را بگذارید. از همین رو تنها افراد کمی حاضرند چنین کاری انجام دهند و حتی...

  راهنمای کامل آمادگی برای آزمون آیلتس

  مقدمه: شرکت در آزمون آیلتس می تواند برای بسیاری از داوطلبان یک چشم انداز دلهره آور باشد. نیاز به یک نمره‌ی خاص می تواند برای درخواست مهاجرت، آینده شغلی یا قرار گرفتن در دانشگاهی ایده‌‌آل بسیار مهم باشد. چه قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال و چه آکادمیک  را داشته باشید،...

  نظرات

  0 Comments

  Submit a Comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *