تفاوت بین There is و There are

مقدمه

در زبان انگلیسی کلمات و ساختارهای شبیه به هم زیادی قرار دارند که معمولا باعث می‌شوند زبان آموزان دچار اشتباه شوند و یا حتی تفاوت آن‌ها را ندانند. دانستن این تفاوت‌ها در زبان انگلیسی سبب می‌شود اشکالات جزیی هنگام صحبت کردن و به طور کلی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی کمتر باشد. یکی از این مسائل که گریبان گیر زبان‌آموزان است, استفاده صحیح از There is/There are و فرق بین آن دو است. هرچند تفاوت بین there is  و there are بسیار جزیی است، اما بازهم سبب ایجاد مشکل در جمله سازی زبان آموزان می شود. بنابراین، در این بخش به بررسی تفاوت بین این دو می‌پردازین.

چه زمانی از There is یا There are استفاده می‌کنیم؟

There is  و There are به معنای وجود داشتن هستند. درواقع وقتی که ما چیزی یا کسی را مشاهده می‌کنیم یا به وجود آن‌ها اشاره می‌کنیم, از There is یا There are استفاده می‌کنیم. بعد از am و are باید اسم قرار بگیرد. به ساختار زیر توجه کنید:

There is/ There are + noun

مثلا زمانی که داخل اتاقی می‌شویم و به اطراف نگاه کنیم, شاید از این جمله‌ها استفاده کنیم:

.There are five people sitting on the sofa

در آنجا پنج نفر روی مبل نشسته‌اند.

.There is a really big TV in the living room

یک تلوزیون بزرگ در هال وجود دارد.

تفاوت بین There is و There are چیست؟

تفاوت بین there is و there are در واقع مفرد و جمع بودن آن‌هاست. فعل to be به معنای ودن است که هنگامی که صرف می‌شود به am, is, are صرف می‌شود که هرکدام فاعل‌های خاصی دارند. به جدول زیر دقت کنید:

To be
amI
isHe/ She/ It
areYou/ We/ They

همانطور که می‌بینید، are برای فاعل‌های جمع و is برای فاعل‌های مفرد استفاده شده است. پس احتمالا از این مورد می‌توان تفاوت there is و there are را متوجه شد. بله! there is  برای اشاره به اسم‌های مفرد و there are برای اشاره به اسم‌های جمع استفاده می‌شود. به همین دلیل همیشه کلمه بعد از There is باید مفرد و کلمه بعد از  There are  باید جمع باشد. به مثال‌های زیر دقت کنید:

.There is a table in the dining room 

.There are 10 students in the classroom

البته، این قانون برای کلمات Countable صدق می‌کند (کلماتی که قابل شمارش هستند, مثل apple: one apple, two apples). ولی بعضی از کلمات Uncountable هستند (مثل water که جمع بسته نمی‌شود), که برای آن‌ها فقط از There is استفاده می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد کلمات قابل شمارش و غیر قابل شمارش به مقاله انگلیش در مورد انواع اسم‌ در زبان انگلیسی مراجعه کنید. 

.There is a lot of rice on my plate

مقدار زیادی برنج در بشقاب من هست. (برنج یک اسم غیر قابل شمارش است)

.There is water in this glass

در این لیوان آب هست. (آب یک اسم غیر قابل شمارش است)

 گذشته There is و There are

همانطور که گذشته فعل Be شامل was/were می‌شود، گذشته there is  و there are نیز there was و there were می‌باشد. به مثال‌های زیر دقت کنید:

.There was a TV in the living room

در اتاق نشیمن یک تلوزیون بود.

.There were some students in the classroom

در کلاس تعدادی داشن آموز بود.

دانلود فایل

پست‌های مرتبط

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.