معرفی فیلم Spider-Man: No Way Home

مقدمه

یکی از معدود شخصیت‌های ابرقهرمانی و کمیک بوکی که محبوبیتش فراتر از فیلم و سریال رفته, کارکتر اسپایدرمن است. حتی کسانی که با دنیای عجیب و غریب ابرقهرمان‌های دیسی و مارول آشنا نیستند, حداقل یک بار اسم اسپایدرمن را شنیده‌اند. بدیهی است که شخصیت اسپایدرمن به قدری معروف بوده و هست که ورژن‌های مختلفی از داستان او در غالب فیلم یا کمیک بوک ساخته شده‌است. بعضی‌ها به این باورند که این امر بوسیله فیلم‌های خاطره‌انگیز اسپایدرمن با بازی توبی مگوایر و به کارگردانی سَم رِیمی عزیز که در سال‌های 2002, 2004 و 2007 اکران شدند به حقیقت پیوسته است. بعضی دیگر خاطرات خوشی با سری فیلم‌های The Amazing Spider-Man با بازی اندرو گارفیلد عزیزتر دارند و در دسته آخر, بعضی‌ها شخصیت پردازی تام هالند در فیلم‌های جدیدتر را می‌پسندند. مهم نیست که کدام شخصیت پردازی اسپایدرمن را بیشتر دوست داشتید. مهم این است که هیچ کس حتی یک درصد هم باور نداشت که در آینده فیلمی ساخته شود که در آن هر سه بازیگر اسپایدرمن حضور داشته باشند. ولی به طرز عجیب و غریبی, در سال 2021 رویای تمام اسپایدرمن‌فن‌های دنیا به حقیقت پیوست.

باید وی پی ان خود را روشن کنید !

شروع شایعات فیلم Spider-Man: No Way Home

مارول از خیلی وقت پیش خبر اکران فیلم Spider-Man: No Way Home با بازی تام هالند در سال 2021 را داده بود. بعد از فیلم Spider-Man: Far From Home هواداران منتظر نسخه بعدی این فرنچایز بودند. وقتی که شایعات در اینترنت در رابطه با بازگشت کارکترهای قدیمی در این فیلم بیشتر شد, هواداران به مرز جنون رسیدند. بعضی‌ها از بازگشت ویلم دفو در نقش گرین گابلین (Green Goblin) و آلفرد مولینا در نقش دکتر اکتاپوس (Doc Ock) و حتی جیمی فاکس در نقش الکترو (Electro) خبر دادند و خیلی‌ها انتظار بازگشت توبی مگوایر و اندرو گارفیلد در نقش اسپایدرمن را داشتند. جالبی قضیه اینجاست که اکثر این بازیگران این اخبار را تکذیب کردند, تا اینکه در تریلر فیلم ما دکتر اکتاپوس و گرین گابلین را دیدیم! بعد از آن هیجان وصف نشدنی, همه به سراغ اندرو گارفیلد بنده خدا رفته و از او التماس کردند تا بگوید آیا در فیلم حضور دارد یا نه. جواب او “نه” بود. حتی یک سری عکس لو رفته از صحنه فیلمبرداری هم به او نشان دادند ولی او گفت “فوتوشاپ است”.

هواداران به حدی برای این فیلم هیجان زده بودند که علارغم جواب‌های منفی, هنوز هم با تمام وجود باور داشتند که کارکترهای قدیمی فیلم‌های اسپایدرمن به فیلم No Way Home برخواهند گشت. ولی آیا انتظارات هواداران برآورده شد؟ آیا به رویای بزرگ بچگی‌های خود رسیدند؟

اسپویلر

بلی!

داستان فیلم Spider-Man: No Way Home

بعد از زمانی که میستریو (Mysterio, شخصیت شرور فیلم قبلی) هویت اسپایدرمن را برای مردم دنیا فاش کرد, زندگی پیتر پارکر پیچیده شد. اول FBI او و خانواده‌اش را دستگیر کرد, سپس او و دوستانش از ادامه تحصیل محروم شدند و در آخر, نظر مردم نسبت به پیتر به شدت منفی شد (چون فکر می‌کردند که او میستریو را کشته). چونکه زندگی پیتر به دلیل برملا شدن هویت مخفی او آشفته شده بود, یک روز تصمیم می‌گیرد تا به سراغ یک جادوگر به اسم دکتر استرنج (Doctor Strange) با بازی بندیکت کامبربچ برود و از او درخواست کند تا دوباره هویت او را مخفی کند. بعد از موافقت, استرنج سحری می‌خواند که تمام افراد دنیا هویت واقعی اسپایدرمن یعنی پیتر پارکر را فراموش کنند. ولی این سحر با موفقیت به پایان نمی‌رسد و دروازه‌های زمان و مکان شکسته شده و چندین شخص که هویت واقعی اسپایدرمن را میشناختند, از دنیاهای موازی وارد دنیای ما می‌شوند.

اولین شخصی که پیتر با او برخورد می‌کند, دکتر اکتاپوس است. بعد از شکست و دستگیری او, دکتر استرنج به پیتر می‌گوید که باید به دنبال بقیه اشخاصی که از دنیاهای موازی آمده‌اند رفته, آن‌ها را دستگیر کرده و به دنیای خودشان برگرداند. وقتی پیتر با این اشخاص روبرو می‌شود (داک آک, گرین گابلین, الکترو, سندمن و لیزارد), می‌فهمد که این افراد با اینکه قدرت فراانسانی دارند, ولی از شرایط روانی بدی رنج می‌برند و اگر به دنیای موازی خود برگردند, به دست اسپایدرمن خودشان خواهند مرد. از همین جهت, پیتر تصمیم می‌گیرد به آن‌ها کمک کند.

ولی در حین حادثه‌ای, گرین گابلین عمه پیتر را به قتل می‌رساند و به همراه بقیه شرورین فرار می‌کند. پیتر پارکر که بعد از این اتفاقات از نظر روحی به آخر خط رسیده, از دوستان خود دور شده و در پشت بوم یک ساختمان نیویورک به تنهایی می‌نشیند.

ورود توبی و اندرو به داستان

نِد, یکی از دوستان پیتر, به همراه ام جی دنبال پیتر می‌گردند. در همین حین, ند از قدرت جادویی جدید خود استفاده می‌کند و با باز کردن پرتال, سعی می‌کند تا پیتر را پیدا کند. ولی وقتی که قصد او پیدا کردن “پیتر پارکر” بود, به اشتباهی پرتالی به سمت پیتر پارکرهای دیگر باز می‌کند که از دنیاهای موازی به اینجا آمده‌اند. در اینجاست که اسپایدرمن‌های اندرو و توبی وارد داستان می‌شوند. بعد از اینکه آن‌ها اسپایدرمن اصلی را پیدا می‌کنند, با هم به سمت 5 شرور رفته و با آن‌ها می‌جنگند (خو چی بگم؟ فیلم خوبیه دیگه برین ببینین!).

Spiderman

در آخر…

اگر طرفدار فیلم‌های ابرقهرمانی هستید, طبیعتا این فیلم را هم دیدید. اگر هم نه, به خاطر اکشنش هم که شده آن را ببینید! راستی اگر به فیلم‌های اکشن علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم فیلم Edge of Tomorrow رو از دست ندید.

بیشتر بخوانید

چگونه یک استاد خصوصی آیتلس انتخاب کنیم؟

مقدمه: یادگیری زبان انگلیسی بدون کمک یک استاد کاری بسیار سخت است. اگر بخواهید بدون شرکت در کلاس زبان و کمک یک استاد به تنهایی زبان انگلیسی را یاد بگیرید ممکن است مجبور شوید دو یا سه سال از عمر خود را بگذارید. از همین رو تنها افراد کمی حاضرند چنین کاری انجام دهند و حتی...

راهنمای کامل آمادگی برای آزمون آیلتس

مقدمه: شرکت در آزمون آیلتس می تواند برای بسیاری از داوطلبان یک چشم انداز دلهره آور باشد. نیاز به یک نمره‌ی خاص می تواند برای درخواست مهاجرت، آینده شغلی یا قرار گرفتن در دانشگاهی ایده‌‌آل بسیار مهم باشد. چه قصد شرکت در آزمون آیلتس جنرال و چه آکادمیک  را داشته باشید،...

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *