منبع مهارت Reading جهت تقویت آن

مقدمه

یادگیری هر زبانی مستلزم تمرین و آشنایی با 4 مهارت اصلی است که شامل توانایی گفتاری، نوشتاری، گوش دادن و خواندن است. در بین این مهارت‌ها، نقش درک مطلب یا مهارت خواندن اهمیت بخصوصی دارد. چرا که بدون تقویت مهارت خواندن نمی‌توان آن طور که باید در تعامل موفق عمل کرد. مجموعه کتاب‌های Inside Reading، منبعی کامل و غنی برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب می‌باشد که در این مقاله سعی می‌کنیم به تشریح آن بپردازیم.

توضیحات

مزایای کتاب Inside Reading

فرایند یادگیری در هر زمینه‌ای به خصوص زبان مستلزم تمرین مستمر است. در این راه، اگر با میانبرهای خاصی آشنا باشید، زودتر به هدف نهایی خود خواهید رسید. مجموعه کتاب های Inside Reading، منبعی کامل و غنی برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب می‌‌باشد. از جمله مزیت‌های این کتاب، تمرین‌های جذابی است که در آن استفاده شده و زبان آموزان را به یادگیری ترغیب می‌کند. از مزیت‌های دیگر می‌توان به فایل‌های صوتی آن اشاره کرد تا به شیوه آموزش تنوع دهد. با داشتن این کتاب می‌توانید مهارت خواندن خود را از پایه تقویت کنید و با گام‌هایی استوار به سمت مراحل پیشرفته گام بردارید.

با تقویت مهارت خواندن، می‌توانید دایره واژگان و دانش زبانی خود را به طور چشمگیری ارتقا دهید. همچنین، جملات و ساختارهای مناسب و پیچیده را یاد می‌گیرید و هنگام صحبت کردن و نوشتن از آن‌ها استفاده می‌کنید.

ساختار کتاب Inside Reading

کتاب “Inside Reading” منبعی مناسب برای تقویت مهارت‌های خواندن زبان‌آموزان است که در پنج سطح نگاشته شده است و واژگان کلیدی آکادمیک و پر‌کاربرد را آموزش می‌دهد. هر کتاب شامل ده درس است. هر کدام از آن‌ها به یک موضوع خاص پرداخته است و به دنبال آن‌ها تمرین‌هایی بسیار جذاب و مفید قرار گرفته است. ناگفته نماند که پاسخ نامه تمرین‌های این مجموعه اموزشی در کتاب دیگری با نام Instructor’s Pack گردآوری شده است.

در ابتداي هر درس بخشي با نام Pre-reading وجود دارد که با مطرح کردن سوالاتی مرتبط با آن درس، ذهن زبان آموز را به چالش می‌کشد. این قسمت می‌تواند برای کلاس‌های آموزشی بسیار سودمند باشد زیرا زبان آموزان را به بحث و گفت و گو درباره آن سوالات ترغیب می‌کند.

این مجموعه اموزشی منطبق با سیستم لهجه بریتانیایی است و توسط انتشارات اکسفورد به چاپ رسیده است. سطح مقدماتی این مجموعه، دانش آموزان را برای درک متون آکادمیک آماده می کند.

هدف کتاب Inside Reading

هدف از این مجموعه کتاب علاوه بر تقویت مهارت‌های خواندن این است که به طور غیر مستقیم و در قالب متن، واژگان علمی و آکادمیک را به زبان آموزان بیاموزد تا آن‌ها بتوانند درک بهتری از متون دانشگاهی و علمی پیدا کنند. علاوه بر این،  یکی از دغدغه‌های اصلی زبان آموزان، بخصوص زبان آموزانی که هدفشان شرکت در آزمون های بین المللی است، تقویت مهارت خواندن است. و از آنجایی که واژگان، نقشی کلیدی در ارتقای این مهارت دارند، این کتاب منبعی بسیار مفید و کاربردی برای آن‌هایی است که می‌خواهند نه تنها مهارت خواندن، بلکه مهارت‌های دیگر را نیز ارتقا دهند.

واژگان جزو لاینفک و حیاتی مهارت خواندن محسوب می‌شوند و هیچکدام را نمی‌توان از دیگری جدا کرد. مجموعه حاضر تمام جوانب را برای اموزش این مهارت در نظر گرفته و حتی به مقوله تلفظ نیز پرداخته است.

کتاب inside reading

تفاوت کتاب Inside Reading با مجموعه کتاب های Active

به طور کلی مجموعه Inside Reading در زمینه Reading به روز تر از مجموعه کتاب‌های Active است. استفاده از منابع نویسندگانی مانند Malcolm Gladwell که شاید نسل جدید بیشتر با ان ملموس باشند و همچنین بهره بردن از منابع به روز The New York Times، Wall Street Journal, Popular Science می‌توانند مهر تاییدی بر اثبات برتری این مجموعه کتاب ارزشمند باشد.

هر درس دارای دو متن است که موضوعاتی مانند جامعه‌شناسی، تغذیه، معماری، تجارت یا موارد دیگر را پوشش می‌دهد. در کنار این متون تمرین هایی مرتبط وجود دارد که می‌توانید در این راه از آن ها بهره بگیرید. در سطوح بالاتر این کتاب متون خواندن از منابع معتبر و شناخته شده‌ای مانند وال استریت ژورنال پاپیولار ساینس و نیویورک تایمز و از نویسندگان تحسین شده‌ای مانند مالکوم گلادول ، جیمز سوروویکی و جارد دیاموند اقتباس شده است.

ویژگی های بارز این مجموعه کتاب:

  • ارتقای مهارت خواندن از سطوح مبتدی تا پیشرفته در قالب 5 جلد
  • پرداختن به موضوعات داغ و به روز
  • آشنا شدن با نقش واژگان در تمام مراحل یادگیری
  • تقویت تفکر انتقادی
  • تجزيه و تحليل متون اکادمیک
  • درک درست مباحث دستوری

شما می‌توانید نسخه الکترونیک این کتاب را از وبسیات‌های مختلف خریداری کنید.

بیشتر بخوانید

مقدمه: فکر کنم همه‌مان می‌دانیم و توافق داریم که شبکه‌های مجازی آمده‌اند که در زندگی ما بمانند و جزوی از روزمره‌ی بسیاری از ما شده‌اند. هر کسی را که می‌شناسیم عضوی از یکی از این شبکه‌های اجتماعی هستند، چه اینستاگرام باشد یا فیسبوک و تیک تاک، چه شبکه‌های مختلف دیگری که...

متن و ترجمه آهنگ Numb از Linkin Park

مقدمه یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین آهنگ‌های گروه Linkin Park، آهنگ "بی‌حس" یا همان “Numb” است که به موضوع فشار و توقعات والدین می‌پردازد. این آهنگ از دیدگاه نوجوانی است که از والدین خود احساس افسردگی و خفگی می‌کند و می‌خواهند او شخص دیگری باشد. نوجوان می‌خواهد بیشتر...

نظرات

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *